İsa Şahintürk

İsa Şahintürk Kimdir?

1989 Malatya doğumlu, 2008 yılına kadar Mersin'de yaşayan, İstanbul'da ikamet ederek yazılım uzmanı mesleğini icra eden, aynı zamanda serbest dalış ile deniz canlıları ve ekolojisi hakkında içerik üreten, Türkiye'de balık avcıları ve sualtı yaşamı ile ilgilenenler tarafınanda tanınan kişi.


Yaşamı boyunca hobi olarak balık avcılığı ile ilgilenmiştir. Lise'de elektronik bölümünde başlayıp, bilgisayar donanımı ve yazılım bölümünü bitirerek Mersin üniversitesinde bilgisayar programcılığı bölümünden mezun olmuştur. Ek olarak İstanbul'a geldikten sonra işletme fakültesini de bitirmiştir.


2019 yılında hazırlamış olduğu "Boğazın Derinlikleri" isimli video ile tanınarak Youtube.com/İsaŞahinturk platformu üzerinden sualtı belgeselleri paylaşmış ve Türkiye deniz canlıları hakkında içerikler üretmeye devam etmektedir.

Görüntülediği ve paylaşmış olduğu özgün içerikler bir çok kez; gazete, haber, tv programları, internet makaleleri ve sosyal medya hesaplarına konu olmuştur. Bkz: İsa Şahintürk Haberleri

Whatsapp İletişim


isa şahintürk istanbul